Cofinantarea registrului de marcat

La 1 ianuarie 2015, aceștia au primit alte reglementări care extind foarte mult sfera persoanelor care desfășoară o campanie economică, care va depinde de înregistrările obligatorii privind valoarea fiscală a posnet bingo hs ej. Din ultima condiție, multe doamne vor trebui să cumpere o casă de marcat. Din păcate, prin urmare, este o cheltuială tânără. Deoarece vânzătorii de case de marcat sunt conștienți de faptul că nu are rost să cumpere prețuri, vor găsi cumpărători, nu vor distruge prețurile. Acest lucru oferă apoi cheltuieli mari pentru investitorul care achiziționează o casă de marcat. Știți, totuși, că antreprenorii pentru prima dată o pot include în schimbul costului achiziționării unei case de marcat?

Împreună cu art. 111 secțiune 4 persoane care încep înregistrarea traficului și valoarea impozitului datorat pentru valoarea fiscală pot deduce din impozit costurile suportate pentru achiziționarea fiecărei case de marcat în valoare de 90% din valoarea sa, cu toate acestea, nu mai mult de 700 PLN.Ce faceți pentru a obține o rambursare a achiziției unei case de marcat? Contribuabilul în acest subiect trebuie să returneze o notificare scrisă în care va informa despre numărul de case de marcat cumpărate. Acestea sunt prezentate șefului biroului fiscal relevant. Trebuie să fie creat înainte de a înregistra produsul vândut pentru suma pe care o spune. Amintiți-vă că dacă depășim acest sezon, nu vom primi o rambursare, așa că urmăriți la timp. De asemenea, să plătim și ultima opinie că, dacă avem o singură casă de marcat, nu solicităm ca aceasta să fie prezentată pe un formular separat - este suficient să faceți acest lucru în formularul privind notificarea locului de instalare a casei de marcat. Așadar, repetați probabil evident, dar merită să reamintim că baza pentru restituirea banilor pentru achiziționarea unei case de marcat va fi o chitanță (sau un alt simbol al achiziției. Hai să-l păstrăm.Cum apare problema rambursării achiziției unei case de marcat pentru plătitorii de TVA? Ar trebui să ne amintim că contribuabilii cu TVA au capacitatea de a deconta cumpărăturile de la casa de marcat doar în contractele de TVA pentru perioada în care au început înregistrarea vânzărilor la casa de marcat. Atunci când este decontat în cadrul procedurii lunare, contribuabilul TVA poate conține 25% (după cel mult 175 PLN din impozitul returnat în cont, sub forma în care există un exces din impozitul plătit pe termen datorat. Într-o situație similară, un plătitor de TVA care contează trimestrial poate avea 50% din suma de rambursat, în timp ce nu mai mult de 350 PLN.