Exercitii de inregistrare in numerar

Fiecare dintre contribuabili obligați sã înregistreze vânzarea de produse și sã ajute cu ajutorul unui registru de numerar cunoaște perfect aventura ultimului, câte condiții detaliate în zona de a avea și serviciul dispozitivelor discutate trebuie sã fie îndeplinite. O bãuturã din aceste condiții este o verificare tehnicã periodicã serioasã a casei de marcat. Ce anume rezultã și ce moment ar trebui sã fie rulat? Ce este casa de marcat fiscalã și inspecția tehnicã? Despre asta.

Împreunã cu Legea TVA, casele de marcat trebuie sã facã obiectul unor inspecții tehnice periodice. Dupã aceastã datã, acest moment a fost extins. O astfel de recenzie este obținutã printr-un serviciu bun. Înainte de 1 decembrie 2008, inspecțiile tehnice ale casetelor de marcat au fost efectuate cu un termen limitã anual. În educația prevederilor legale aplicabile în prezent, casele de marcat trebuie sã fie conforme cu o inspecție tehnicã la fiecare doi ani de la fiscalizare sau de la aceastã revizuire. Dacã contribuabilul nu reușește sã facã acest lucru, el poate fi sancționat. Aceasta include, printre altele, posibilitatea de a aplica o amendã unui contribuabil pentru infracțiuni fiscale, deoarece nerespectarea controlului periodic al casei de casã este consideratã o pãstrare necorespunzãtoare a cãrții. Aceastã justificare vine din materialul 61 § 3 k.k.Este cercetarea în mâinile cãrora proprietatea urmeazã sã efectueze o astfel de revizuire? Desigur, urmãrirea perioadei din exemplul modern aderã la contribuabil, și nu la site. Titularul de casete de la novitus delico trebuie sã notifice serviciul despre o astfel de necesitate la data fuzionãrii. Serviciul de casierie, împreunã cu § 31 alin. 4 legi privind casele de marcat ar trebui sã efectueze o verificare tehnicã obligatorie a casei de marcat în termen de 5 zile de la notificare.Contribuabilul ar trebui sã se gândeascã, de asemenea, la faptul cã nerespectarea termenului limitã pentru revizuirea obligatorie a casei de marcat duce la necesitatea restituirii scutirii de la data achiziționãrii acesteia. Contribuabilii sunt supuși unor astfel de sancțiuni, care, în termen de trei ani de la data începerii înregistrãrii vânzãrii de bunuri / servicii, nu au luat casa de marcat la performanța tehnicã de cãtre serviciul corespunzãtor în timpul de lucru.În concluzie, meritã sã reamintim cã numai utilizatorul este responsabil pentru pãstrarea datei revizuirii.